Austin Underground 22
January 1st - April 23rd

countour.png

Austin Underground
Finalist


1st - Tyler Erickson
2nd - Branden LaCour
3rd - Juston Edwards

Austin T.png

Oak City Shred Fest 22
May 1st - May 15th

Oak city.webp
countour.png

Oak City
Finalist


1st - Connor Carlson
2nd - Nico Aleman
3rd - Josh Johnson

SoFLOW 2022
January 1st - May 31st

Soflow Trans.webp
countour.png

SoFLOW
Finalist


1st - Branden LaCour
2nd - Josh Ledford
3rd - Jordan Hill
4th - Mike Partyka (Finals)

countour.png
Soflow.jpg

Floatucky Trail Derby 22
May 1st​ - August 15th

England-Idlewild Park
Overlanders Steady Strider
Sloths Tropical Race Forest
Capitol View Park
Floatucky.png
countour.png

Floatucky Season Finalist
1st - Kyle Klausing
2nd - David Luhrsen
3rd - Nico Aleman 

299673084_601340331361065_5009240379653799738_n.jpg
Mister Munchi’s Smoked Turkey Run
TFL Veterans Park
Rudy Mines at Ben Hawes Park

Mile High Trail Trails 22
May 1st - July 31st

Mile High.webp
countour.png

Mile High Trail Trails
Finalist


1st - Enrique Garcia
1st - Riley Johnson
3rd - Gregory Ingram

Salty rails.webp

Salty Trail 22
June 1st - August 31st

countour.png

Salty Rail
Finalist


1st - Austin Silva
2nd - Joey Martersteck
3rd - Matt Corbett

Screenshot (65).png

GLOW Circuit 22
June 1st - August 31st

countour.png

GLOW Curcuit
Finalist


1st - Luke Austin
2nd - Ed Woolverton
3rd - Zak Gruber

GLOW T.png

Oregon Trailblazer 22
July 1st - Sep 30th

countour.png

Oregon Trailblazer
1st - Jesse Cargil
2nd - Jackson Minsker
3rd - Lars Mintz

Trailblazers T.png

Wheel-O-Rama Circuit 22
July 1st - Sept 30th

countour.png

Wheel-O-Rama
1st - Jeff Adair
2nd - Tom Smith
3rd - Joey Friday

WheelRama T.png

Dallas Underground 22
July 1st - Sept 30th

countour.png

Dallas Underground
1st - Jeff Adair
2nd - Les Carroll
3rd - Branden LaCour

Dallas T.png

Beastwheel 22
April 30th - September 10th

Beastwheel.webp
countour.png

Beastwheel
Finalist


1st - Darren Cole
2nd - Frank Main
3rd - Josh Haley

Floatlife Fest 5
September 18th - Sept 25th

countour.png

Float Life Fest 5

1st - Riley Johnson
2nd - Jeff Adair
3rd - Ryan Hupman

flf5_dark_date.png
Screenshot (104).png
Hermes 4.png

Women's Underground
January 1st - September 15th

Circuit.png

Standings are calculated over all fifteen Circuits 

Collective Colage 1.png
Womens Standings.png
countour.png

Women's Finalist

7th Jessica Yun-Washington

8th Brenda Bonnell

9th Kelsey Miller

10th Heather Graehl

10th Vanessa Martines

10th Mandy Mcfly 

13th Rachel Elizabeth

14th Hannah Rashelle

15th Sesley Fowler

16th Sarah Meeker

17th Zoe Thomas

18th Kate Growler

19th Lori Mier

20th Tif Few

21st Rachel Payne

22nd Allison Stanley

23rd Kristi Verhoff

24th Perla Jasso

1st Mercedes Silva

2nd Hannah Wells

3rd Summer Twitchell

4th Torrey Schenewerk

5th Hope Frahm

6th Crystal Francis